ÚČASTNÍCI ZÁVODŮ BÝŠŤ BĚHÁ! DOBĚHLI NA PŘEDMĚSTÍ PAŘÍŽE

Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ E. Nápravníka v Býšti pořádal dne 23. dubna 2022
historicky první běžecký závod s názvem Býšť běhá!. Všichni účastníci dohromady naběhali
celkem 1 140 kilometrů. Je to vzdálenost např. na předměstí Paříže, do Florencie, dalo by to
také do Ženevy a skoro i do Göteborgu. Vlastně jsme za sebou nechali celé Německo,
Nizozemí, Belgii, Rakousko, Maďarsko, Lotyšsko. Zkrátka řečeno, slušný sportovní výkon!
Počasí bylo jako na objednávku již od samého rána, kdy jsme začali budovat zázemí pro
registraci účastníků. Krátce po deváté hodině byl závod s hromadným startem u vodojemu
Čáp nad starým koupalištěm v Býšti odstartován. Závodní okruh měřil 2,5 km a na běh nebo
chůzi byl všem závodníkům vyměřen čas 60 minut. Někdo tento čas strávil svižnou
konverzační procházkou, jiní běhali do roztrhání těla.
Putovní pohár a věcné ceny získali: první místo 2. třída, druhé místo 1. třída a třetí místo
třída 6. B...

Oceněni byli také čtyři nejrychlejší žáci školy, kteří dokázali uběhnout 10 kilometrů pod 60
minut. Mezi dospělými závodníky jsme zaznamenali tři běžce, kteří dali za 60 minut dokonce
12,5 kilometrů.
Přestože má závod Býšť běhá! své oceněné, gratulujeme všem zúčastněným třídám k jejich
skvělým sportovním výkonům. Děkujeme všem spřáteleným dvojnožcům, kteří v tom děti
nenechali, a pustili se do běhání nebo svižné chůze také!
Velký dík patří také hlavní koordinátorce akce Lence Dostálové a všem třídním tajemníkům
SRPŠ, kteří spolu s více než 20 dalšími dobrovolníky akci pro veřejnost připravili a
koordinovali. Akce byla financována z fondu SRPŠ a z dotace obce Býšť. Za podporu
děkujeme také ZŠ E. Nápravníka.
Okolí Býště je pro běhání jako stvořené. Věříme, že po akci Býšť běhá! nás bude v
okolních lesích zase o něco víc. Těšíme se s vámi na další ročník. V plánu totiž máme