ČLÁNEK BB! 2023

Býšť běhá! 2023

Spolek rodičů a přátel školy při ZŠ E. Nápravníka v Býšti uskutečnil již druhý ročník velké sportovní akce!

Býšť běhá 22. 4. 2023

Letošní motto: Neseď doma u telky a přijď na akci Býšť běhá dobít baterky😊 přilákalo 251 běžců. Celkově se podařilo uběhnout krásných 1450 km, což odpovídá vzdálenosti z Býště do Říma. Počasí vyšlo naprosto ukázkové, takže není divu, že někteří chodci a běžci překonávali své osobní rekordy z loňského roku.

Zhruba o půl sedmé jsme u starého koupaliště začali budovat zázemí pro registraci účastníků.

Po krátké rozcvičce byl u vodojemu odstartován samotný závod. Závodní okruh měřil 2,5 km a celý závod trval přesně 60 minut.

A jak to celé dopadlo? Na 1. místě se umístila 2. třída, na 2. místě se umístila 3. třída a na 3. místě skončila 1. třída. Vítězné třídy byly na místě oceněny putovními poháry. V následujícím týdnu budou žáci, kteří se závodu zúčastnili, odměněni slíbenými vouchery. Zlatí dostanou lístky do kina, stříbrní lístky do Fly Zony v HK a bronzoví si budou moci pochutnat na zmrzlině v Býšti.

Žákem školy s největším počtem uběhnutých kol je Vilém Homolka z 8. třídy, který uběhl 5 kol.

I děti z 1. stupně naší školy dokázaly v honbě za vítězstvím uběhnout v časovém limitu 4 kola, tj. 10 km! Konkrétně to byli Filip Dostál a Aleš Knejp ze 3. třídy, Adam Liška ze 4. třídy a Eliška Kopecká z 5. třídy.

Velmi příjemným překvapením byla občerstvovací zastávka, kterou pro závodníky připravili manželé Besedovi – moc děkujeme 😊

Jménem organizátora akce, SRPŠ při ZŠ E. Nápravníka Býšť, děkuji touto cestou všem chodcům i běžcům za to, že si s námi přišli užít nádherný den a na Den Země ekologicky dobít baterky, všem třídním důvěrníkům, dobrovolníkům, zdravotnicím a fotografovi za přípravu a koordinaci akce. Za podporu děkujeme také ZŠ E. Nápravníka a obci Býšť.
Akce byla financována z fondu SRPŠ a z dotace obce Býšť.

Těšíme se s vámi na další ročník.

Na přípravě akce se podíleli:

• členové VH SRPŠ: Lenka Dostálová, Eva Němcová, Zuzana Holá, Miroslav Mourek, Karel Hodač, Barbora Krejčová, Andrea Veselá, Eva Appelová, Dagmar Kroupová, Radka Jílková a Filip Tomek

• dobrovolníci:
    fotograf: Michael Vybíhal,
    pomocníci se stavbou stanu: Radek Kotfald, Martin Kroupa, Jiří Fleischmann, Zbyněk a František Učíkovi, M. Pecka a "přítel na telefonu" David Kolín
    koordinátoři na trati: Blanka Nováková, Kristýna Nováková, Matyáš Kroupa, Miroslava Mourková, Elena Hodačová, Roman Appel a Dana Slivková
    zdravotnice: Jana Zachariášová a Kateřina Bryknarová občerstvení: manželé Besedovi